Centrum Formacji Duchowej w Krakowie zaprasza na rekolekcyjne sesje Wielkiego Postu.

 
Przygotowanie do Wielkiego Postu
Krzyż jest twoim życiem…, zbawieniem…tarczą
12-14 lutego 2024

Jezus zamienił krzyż - znak przekleństwa w znak błogosławieństwa. Odtąd Miłość Ukrzyżowana nadaje sens wszystkiemu co niesie codzienność zraniona grzechem: jest naszą tarczą, zbawieniem i drogą ku paschalnym horyzontom życia bez końca. Uczestnicy sesji będą wprowadzania w Wielki Post czerpiąc z bogactwa duchowości bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

Prowadzi: Józef Tarnówka SDS, kierownik duchowy i rekolekcjonista.


Na pustyni dzisiejszego świata
z bratem Karolem de Foucauld
16-18 lutego 2024

Trzy zasady: naśladowanie ukrytego życia Jezusa w Nazarecie, adorowanie Najświętszego Sakramentu, zamieszkanie pośród najbardziej opuszczonych. Świadek Jezusa Chrystusa żyjący dosłownie Ewangelią. Brat Karol de Foucauld mistyk zanurzony w codzienności, czy może być wzorem dla nas, żyjących na pustyni współczesnego świata?
Prowadzi: ks. Tadeusz Huk, kierownik duchowy, rekolekcjonista, należy do Wspólnoty Kapłańskiej "Jesus Caritas", przebywał w pustelniach Brata Karola de Foucauld.

 

Tajemnica nieprawości i miłosierdzie
23-25 lutego 2024
Odpowiedź na tajemnice nieprawości, płynąca z wiary chrześcijańskiej jest zawsze ta sama, jasna i pewna: jest nią odpowiedź miłosierdzia. Miłość, która nie zna granic i wykracza poza sprawiedliwość jest najjaśniejszą odpowiedzią na mroczną nieprawość, pokonuje wszelką ciemność. Uczestnicy będą zaproszeni do przemodlenia tajemnicy nieprawości i miłosierdzia w świetle Słowa.

Prowadzi: Amedeo Cencini FdCC – kapłan zakonny, ceniony włoski formator, psychoterapeuta, kierownik duchowy, rekolekcjonista.


Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną korzystając z formularzy sesji znajdujących się na stronie www.cfd.sds.pl pod linkiem: Program 2024.
Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie CFD:

Centrum Formacji Duchowej
ul. św. Jacka 16, 30-364 Kraków
tel. (012) 269 23 97; (012) 254 60 60; kom. 0 694 448 170
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.cfd.salwatorianie.pl