Aktualności

Zaproszenie do Centrum Formacji Duchowej w Krakowie na sesję o relacji z Jezusem Oblubieńcem, przygotowującą do wejścia w Adwent.

Świeck Instytut Maryi Służebnicy Pańskiej zaprasza na rekolekcje rozeznawania powołania.

W Częstochowie w dn. 28 października 2023 r. zaplanowana jest Kongregacja Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań.

Instytuty świeckie w Lublinie zapraszają na spotkanie informacyjno – modlitewne 7 października 2023, godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy na Forum Młodych Instytutów Świeckich 2023, które odbędzie się w dniach 22-24 września w Czernej k/Krzeszowic, pod hasłem Miłość w sercu Kościoła i świata.

Instytut Świecki Misjonarek Chrystusa zaprasza Panie (do 45 roku życia) zainteresowane świeckim życiem konsekrowanym i salwatoriańskim charyzmatem Instytutu na wspólnotowe rekolekcje w dniach 13-19 lipca 2023 r., w Trzebini (woj. małopolskie).

Żeński Świecki Instytut Życia Konsekrowanego Chrystusa Króla zaprasza osoby rozeznające powołanie do życia konsekrowanego na spotkanie lubelskiej wspólnoty.

Ewangelizacja nie jest pierwszym ani najważniejszym zadaniem Kościoła, ona jest jedynym zadaniem Kościoła - powiedział apb Adrian Galbas. Podkreślił, że ewangelizacja jest dzieleniem się doświadczeniem spotkania z osobą Chrystusa.

«Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze» (Mt 5, 14).

W dniach 13-14 maja zapraszamy do Milanówka osoby zainteresowane powołaniem do życia konsekrowanego w świecie oraz poszukujące swojego powołania.

Zamieszczamy wspomnienia o profesorze Emilio Tresalti, który był członkiem instytutu świeckiego Christo Re (Chrystusa Króla).

Zbliżający się czas Świąt Wielkiej Nocy 2023 roku przypomina nam kolejny raz, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.

Akcja Katolicka w Polsce oraz Fundacja „Słowo” podjęły działania w celu promocji święta Chrztu Polski, które – mocą uchwały Sejmu RP – obchodzone jest rokrocznie dnia 14 kwietnia.

Instytut Świecki Ochotniczki Księdza Bosko zaprasza na spotkanie dla kobiet zainteresowanych powołaniem do życia konsekrowanego w świecie wg charyzmatu św. Jana Bosko.

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowiony on został w 1997 roku przez św. Jana Pawła II.

STAŃMY SIĘ RYBAKAMI LUDZI - mówi Ojciec św. Franciszek