Aktualności

Instytut Świecki Misjonarek Chrystusa zaprasza Panie (do 40 roku życia) zainteresowane świeckim życiem konsekrowanym i charyzmatem naszego Instytutu na wspólnotowe rekolekcje w dniach 14-20 lipca 2022 r., w Trzebini (woj. małopolskie).

Sł. Boża Janina Woynarowska bliżej ołtarzy. Była członkinią Instytutu Świeckiego Chrystusa Odkupiciela.

W sobotę  7 maja 2022 r. miało miejsce w Siedlcach Spotkanie Formacyjne dla osób konsekrowanych żyjących w Instytutach Świeckich.

W dniach 14-15 maja Instytut Świecki Misjonarek Miłości Nieskończonej zaprasza do Milanówka osoby zainteresowane powołaniem do życia konsekrowanego w świecie oraz poszukujące swojego powołania.

„W szkole Bożego Serca" - członkinie Instytutu Wynagrodzicielek Serca Jezusa i Maryi oraz o. Robert Więcek SJ zapraszają kobiety i dziewczęta na spotkanie przy  Sercu Jezusa pełnym pokoju i pojednania, w klimacie miłości i milczenia, w duchu św. Ignacego Loyoli.

Dla większości to szansa na piękne, rodzinne spotkania. Czas dłuższej modlitwy w kościele i w domu, czas odpoczynku, zadumy, wspólnych wspomnień i radości.

Akt osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi

Droga krzyżowa na czas wojny. Panie, ocal mnie, ocal ich, dodaj sił!

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie.

Instytut Świecki Ochotniczki Księdza Bosko zapraszają na spotkanie dla osób zainteresowanych powołaniem do życia konsekrowanego w świecie wg charyzmatu księdza Bosko.

2 lutego 2022r. przypada 75. rocznica uchwalenia Konstytucji Apostolskiej Provida Mater Ecclesia, która zatwierdziła w Kościele instytuty świeckie.

Synod – po grecku syn-hodos – to wspólna droga  – powiedział bp Arkadiusz Okroj, członek Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, podczas konferencji prasowej przed Światowym Dniem Życia Konsekrowanego.

2 lutego - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień radości i wierności Bogu.

W parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela znajduje się kaplica z doczesnymi szczątkami Prymasa Tysiąclecia.

Polska Wspólnota Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego „Spigolatrici della Chiesa” (Zbierające Kłosy Kościoła), z głębokim bólem zawiadamia, że 25 grudnia 2021 roku, w Godzinie Miłosierdzia, w wieku 53 lat, odeszła do Pana, tak bardzo nam droga, Basia Żuk.

Życzenia na Boże Narodzenie 2021